Izglītības sistēma, kas pazīstama kā Montesori metode ir unikāls vēsturisks gadījums. Tās izplatība ir starptautiska - šobrīd Montessori pirmsskolas un skolas atrodas vismaz 110 pasaules valstīs. Tā ir ilgstoša - pirmā Casa dei Bambini tika atvērta 1907. gadā Romā. Tā ir piedzīvojusi pastāvīgu izaugsmi - šobrīd visā pasaulē ir vairāk kā 22 000 pirmsskolu un skolu, kas savu darbību balsta Montesori metodē.
Jāatzīst, ka statistika par Montesori skolu skaitu, diemžēl, ir neprecīza. Grūtības to noteikt izraisa divi galvenie faktori:
1. Montesori nav reģistrēta preču zīme. Jebkura organizācija, jebkurš indivīds var atvērt pirmsskolu/skolu un pasniegt to, kā vietu, kuras darbība ir balstīta Montesori metodē.
2. Visā pasaulē ir desmitiem Montesori organizāciju, kura katra ir pati par sevi neatkarīga savos standartos, nosacījumos, lai kļūtu par to dalībniekiem un “atskaites” sistēmā.
Fakts, ka jebkura organizācija, jebkurš indivīds var atvērt iestādi un apgalvot, ka tā ir Montesori metodē balstīta, izraisa pamatotas bažas par metodes autentiskumu un attiecīgi to, kā un cik ļoti konkrēto metodei absolūti obligāto principu pārzināšana/nepārzināšana, ievērošana/neievērošana patiesi palīdz attīstīties bērnam. Tas ir aizvedis līdz punktam, kad organizācijas sāk ieviest sava veida “kontroles mehānismus”. Association Montessori Internationale šobrīd strādā pie sertifikācijas noteikumu, procesa izveides. Tāpat arī Latvijas mērogā ir tapuši Montesori pirmsskolu sertifikācijas noteikumi, kuru ieviešana būs Latvijas Montesori asociācijas tuvākā laika prioritāte.